close
تبلیغات در اینترنت
آشنایی با انیمه و مانگا و معرفی انیمه دفتر مرگ Death Note
loading...

وبسایت پویا

آشنایی با انیمه و مانگا و معرفی انیمه دفتر مرگ Death Note - تک نوشت آشنایی با انیمه و مانگا و معرفی انیمه دفتر مرگ Death Note - تک نوشت در این مطلب ما قصد داریم تمامی انیمه های محبوب و معروف دنیا را معرفی کنیم بدین صورت که هر هفته یک انیمه را به شما معرفی خواهد شد. برای این منظور بهتر است که با عبارت های انیمه و مانگا آشنا شویم : ما برای آشنایی با دنیای کارتون یا انیمیشن بایستی با ۲ مفهوم انیمه و مانگا آشنا شویم. انیمه در واقع همان انیمیشن یا پویانمایی و کوتاه شده واژه انگلیسی animation است…

آشنایی با انیمه و مانگا و معرفی انیمه دفتر مرگ Death Note

Modir بازدید : 74 چهارشنبه 01 ارديبهشت 1395 نظرات ()

آشنایی با انیمه و مانگا و معرفی انیمه دفتر مرگ Death Note - تک نوشت

 • آشنایی با انیمه و مانگا و معرفی انیمه دفتر مرگ Death Note - تک نوشت

  در این مطلب ما قصد داریم تمامی انیمه های محبوب و معروف دنیا را معرفی کنیم بدین صورت که هر هفته یک انیمه را به شما معرفی خواهد شد. برای این منظور بهتر است که با عبارت های انیمه و مانگا آشنا شویم :

  ما برای آشنایی با دنیای کارتون یا انیمیشن بایستی با ۲ مفهوم انیمه و مانگا آشنا شویم.

  انیمه در واقع همان انیمیشن یا پویانمایی و کوتاه شده واژه انگلیسی animation است با این تفاوت که انیمه در ژاپن و معمولا بر مبنای مانگاها ساخته می شود.
  قدیمی‌ترین انیمه،انیمه‌ای است ۳ ثانیه‌ای از یک ملوان در سال ۱۹۰۷ ساخته شد.
  برخلاف آمریکا،فیلمسازی ژاپن به صورت سازمانی کوچک بود که با مشکلاتی از قبیل کمبود بودجه،مکان و محدودیت مواجه بود.
  با مطرح شدن انیمیشن،هنرمندان قادر به ساخت هر نوع کاراکتر و صحنه‌ای شدند.در طی دهه ۷۰،درصد محبوبیت مانگا بسیار بالا رفته بود که معمولاً بعداً انیمیشنی بر اساس آنان نیز ساخته می‌شد.
  از کارهای اوسامو تزوکا(Osamu Tezuka) که بعداً معروف به «افسانه» و «خدای مانگا» شد میتوان در این زمینه نام برد.
  به‌خاطر این چنین فعالیت‌هایی انیمه امروز به عنوان یک هنر شناخته می‌شود و امروزه افراد زیادی از طبقه ها و سنین مختلف در هرکجای جهان به این هنر علاقه دارند. از مهمترین انیمه های پخش شده در ایران می توان به فوتبالیست‌ها ، کاپیتان سوباسا ، دژ فضایی ، چوبین،بابا لنگ دراز و پینوکیو اشاره کرد.

  نمونه انیمیشن

  نمونه انیمیشن

   

  نمونه انیمیشنی که از مانگو برگرفته شده

  نمونه انیمیشنی که از مانگو برگرفته شده

   

  و حالا میرسیم به مفهوم مانگا

  مانگا (به ژاپنی: 漫画 Manga) به معنای صنعت کمیک‌استریپ و یا نشریات کارتونیست که در کشور ژاپن رونق فراوانی دارد و از دههٔ ۱۹۵۰ به بعد شروع به گسترش کرد است.

  مشخصهٔ بارز مانگا شخصیت‌های کارتونی هستند که اغلب دارای ویژگی‌های خاصی اند که از دیگر کاراکترها متمایز می‌شوند، همانند اغراق بیش از حد در اندام‌های بدن که در اکثریت آن‌ها چشم‌های بزرگ به‌همراه دهان و بینی کوچک مشاهده می‌شود. جالب محبوبیتی‌است که این کاراکترها بین مردم پیدا کرده‌اند بطوری که نصف انتشارات ژاپن اختصاص به مجلات کمیک‌استریپ پیدا کرده و محدود به طیف خاصی از اجتماع ژاپن نمی‌شود.

  نمونه شخصیت مانگا

  نمونه شخصیت مانگا

  واقعیت آن است که کمیک‌استریپ متعلق به کشور آمریکا بوده که در جنگ جهانی وارد ژاپن شده و ژاپنی‌ها گوی سبقت را از آمریکایی‌ها ربوده‌اند و مانگا را تبدیل به نماد فرهنگی و هنری کشور خود کرده‌اند. شخصیت‌های آمریکایی معمولاً خشن و دارای صحنه‌های اکشن بوده ولی برعکس کاراکترهای ژاپنی دارای لطافت و نرمی می‌باشند.

  مانگاها ابتدا در مجله چاپ می‌شدند، ولی بعدها به خاطر محبوبیت قابل توجهی که پیدا کردند به صورت کتاب (Tankōbon) درآمدند. به مؤلفین و یا طراحان مانگا، مانگاکا (Mangaka) گفته‌می‌شود. مؤثرترین فرد در رشد مانگا اوسامو تزوکا است که می‌توان گفت مانگای مدرن، شبیه به چیزی که امروز به مانگا استایل (manga style) معروف است را بوجود آورد.

  نمونه شخصیت مانگا

  نمونه شخصیت مانگا

  در ابتدا مانگاها مخصوص بچه‌ها نوشته می‌شدند و در مجله‌های بچه‌ها چاپ می‌شدند که با کارهای متفاوت تزوکا در سبک‌های مختلف باعث شد که ردهٔ سنی مخاطبین گسترش پیدا کنند. مانگاهای اولیه ارزش هنری زیادی نداشتند ولی با پیدایش سبک‌های جدید و با ارزش‌های هنری بیشتر (مثل Gekiga و غیره) ارزش هنری بیشتری پیدا کرد، بطوری که حتی سبک مانگا اشخاصی چون فرانک میلر را هم تحت تأثیر قرار داد.

  نمونه شخصیت طراحی شده مانگا

  نمونه شخصیت طراحی شده مانگا

   

   

  به تدریج  خشونت زیاد  نیز به ژانرهای مانگا افزوده شد، به طوری که امروزه کتاب فروشی‌ها، مانگاهای خاصی را تنها به گرو سنی خاصی می‌فروشند.

  در دهه ۸۰، انیمه در رسانه‌های ژاپن قبول و به‌سرعت به یک رشته تولید موفق تبدیل شد. از برخی از محبوبترین انیمه‌ها در ایران می‌توان به ناروتو، بلیچ، وان پیس، روزهای میدوری، گینتما و فری تیل اشاره کرد.

  این هفته قصد داریم انیمه Death Note را به شما معرفی کنیم

  دفتر مرگ

  دفتر مرگ

  دفتر مرگ (به ژاپنی: デスノート Desu Nōto، به انگلیسی: Death Note) نام یک مجموعه مانگا است از تسوگومی اوبا (نویسنده) و تاکشی اوباتا (طراح) که از روی آن یک مجموعه انیمه هم ساخته شده‌است. دفتر مرگ با فروش بیش از ۲۶٫۵ میلیون نسخه، یکی از مجموعه مانگاهای پرفروش هفته‌نامه شونن جامپ محسوب می‌شود. این انیمه در سایت IMDB جز برترین انیمه های دنیا میباشد با امتیاز ۸ و شامل  ۳۷ قسمت ۲۰ دقیقه ای می باشد.

  در ابتدا بهتر است در مورد کلمه شینوگامی اطلاعاتی داشته باشید

  شینوگامی :

   اکثر ژاپنی ها اعتقاد به شینوگامی دارند .از نظر این عده هر کسی که می میرد شینوگامی در دفتر خود نام او را نوشته و با خود او را به دنیای دیگر می برد ، نویسنده این داستان هم از این ایده در داستان خود استفاده کرده است.

  شینوگامی

  شینوگامی

  داستان :

  داستان این انیمه در مورد پسر نوجوانی است که در مقطع دبیرستان تحصیل می کند . یاگامی لایت (شخصیت اصلی انیمه ) که دارای ذهن بسیار خلاقی است و امتحان های مدرسه برای او از آب خوردن هم آسان تر است از زندگی تکراری و بدون هیجان خود خسته شده است . . .

  هر روز فقط خبرهای تکراری راجع به قتل و دزدی و جنایت به گوشش میرسد  یکی از این روز ها ” لایت ” متوجه دفتر عجیبی در حیاط مدرسه می شود . او آن دفتر را بر میدارد و با خواندن جلدش بسیار شوکه می شود روی دفتر نوشته شده بود دفتر مرگ .

  دفتر مرگ

  دفتر مرگ

  خلاصه داستان :
  یکی از شینوگامی ها دفتر مرگ خود را به همراه توضیحات استفاده از آن به زمین می اندازد و این دفتر به طور اتفاقی به یاگامی لایت میرسد. یاگامی لایت ابتدا این دفترچه را جدی نمی گیرد و به خیال خودش کسی قصد سر به سر گذاشتن او را دارد او دفترچه را در کیف خود گذاشته و در راه رفتن به خانه جنایتکاری را می بیند که قصد زور گیری از مردم را دارد . . .جنایت کار اسم خود را بلند می گوید و لایت اسم آن شخص را میفهمد سپس نام او را نوشته و در چهره ی آن جنایت کار تمرکز می کند .بعد از ۴۰ ثانیه ماشینی که با سرعت تمام می رفته است جنایت کار را زیر میگیرد و جنایت کار کشته می شود . . .لایت که شوکه شده است به سرعت به خانه می رود . طبق عادت روزانه هنگام انجام تکلیف از تلویزیون اخبار را می شنود. در اخبار میگویند که فردی کارمندان و افرادی که بانک رفته بوده اند را گروگان گرفته است ، عکس و نام این سارق بر روی صفحه ی تلویزیون ظاهر میشود. یاگامی لایت تصمیم میگیرد که دوباره از دفترچه استفاده کند . . .

  پس از ۴۰ ثانیه اخبار اعلام می کند که آن شخص در اثر حمله قلبی می میرد و گروگان ها آزاد میشوند . لایت به قدرت دفتر چه پی می برد و بعد ها با شینوگامی آشنا شده و سوالات خود را از او می پرسد . یاگامی لایت تصمیم می گیرد که تمام جنایت کاران را کشته و جهان را از وجود آنان پاک کند . . . پس از چند روز پلیس ژاپن که از این همه حمله ی قلبی و کشته شدن جنایت کاران شوکه شده است از ال ( L ) کارآگاه حرفه ای و باهوش کمک میگیرد و رقابت میان ال و لایت از اینجا آغاز می شود . .

  Death-Note-Kira-Vs-L-High-Resolution-Wallpaper-HD-Resolution

   

   این انیمه انتخاب شخصیت بد و خوب را به انتخاب بیننده می گذارد، مثلاً یاگامی لایت دوست دارد جهان بدون هیچ جنایت کاری باشد و تصمیم به کشتن تمام جنایت کاران میگیرد . انیمیشن برای رده سنی نوجوانان و جوانان است به علت استفاده از فضاهای تاریک و به تصویر کشیدن کشته شدن افراد برای کودکان مناسب نیست.

  دفتر مرگ در سال ۲۰۰۶ تولید شده و شامل ۳۷ قسمت می باشد.

  منبع : ویکی پدیا

ارسال نظر برای این مطلب

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتیرفرش کد امنیتی
تبلیغات
Rozblog.com رز بلاگ - متفاوت ترين سرويس سایت ساز
اطلاعات کاربری
نام کاربری :
رمز عبور :
 • فراموشی رمز عبور؟